EĞİTİMLER

Veri Koruma alanında en saygın eğitimleri sunuyoruz.

CIPT (Certified Information Privacy Technologist) – Privacy in Technology

Veri Mahremiyetinde Teknoloji Eğitimi, veri koruma veya teknoloji alanında çalışan profesyonellerin veri mahremiyeti prensiplerini teknolojk ürün geliştirme ve hizmet yaşam döngüsünün tüm aşamalarında nasıl hayata geçirebileceklerini ve bunu yaparken dikkate alınması gereken konuları ele alır. Devamında isteğe göre alınabilecek CIPT (Certified Information Privacy Technologist) sertifikası, kritik kişisel veri koruma kavramlarını ve bu kavramların teknoloji süreçlerine ve uygulamalarına nasıl yansıtılacağının bilindiğini teyit eder.

CIPT sertifikası ANSI/ISO standardı 17024:2012 akreditasyonuna sahiptir.

Eğitim, teknoloji alanında veri mahremiyeti ilkelerinin kullanılması konusunda bilgilerini derinleştirmek isteyenlere uygun olduğu kadar,  CIPT sertifikası almayı planlayan profesyoneller için de hazırlık eğitimi niteliğindedir.

MODÜLLER

Modül 1 : Teknolojide veri mahremiyetinin temel prensipleri

Veri mahremiyetinin teknoloji ilebirlikte hareket etmesini sağlayan temel kavramları ele alır. Bunlar arasında, privacy by design,verimahremiyeti risk modelleri, veri mahremiyeti yapıları, value-sensitive design konuları yer almaktadır.

Modül 2 : Veri mahremiyetinde teknoloji profesyonellerinin rolü

Veri mahremiyetinin temel prensiplerini, teknoloji profesyonellerinin veri mahremiyeti ile ilgili ihtiyaçları çözümlemedeki rolünü, veri mahremiyeti ve güvenlik arasındaki ilişkiyi açıklar.

Modül 3 : Veri mahremiyeti tehditleri ve ihlalleri

Veri yaşam döngüsü adımlarında ortaya çıkabilecek riskleri, uygulama güvenliğinin veri mahremiyeti risklerini nasıl azaltabileceğini, teknolojik açıdan davranışsal reklam, siber taciz ve sosyal mühendislik konularının veri mahremiyeti üzerindeki etkilerini anlatır.

Modül 4 : Teknik ölçütler ve veri mahremiyetini destekleyen teknolojiler

Veri yaşam döngüsü boyunca veri mahremiyetini destekleyen strateji ve teknikleri ele alır. Bunlar arasında, kimlik ve erişim yönetimi,  kimlik doğrulama, şifreleme, kişisel verinin toplanması ve işlenmesi konuları bulunmaktadır.

Modül 5 : Veri mahremiyeti mühendisliği

Veri mahremiyeti mühendisliğinin amacını, veri mahremiyeti tasarım modellerini ve yazılımlardaki veri mahremiyeti risklerini açıklar.

Modül 6 : Privacy by Design

Privacy by design süreç ve metodolojisi ile beraber, bu kavramı hayata geçirirken dikkat edilmesi gereken konuları ele alır.

Modül 7 : Teknoloji kullanımında veri mahremiyeti

Online veri mahremiyeti konularının güncel teknolojilere yansımalarını ve teknoloji kullanımında dikkat edilmesi gereken konuları ele alır. Yapay zeka, makina öğrenmesi, derin öğrenme, IOT, dron, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar gibi gündemde olan teknolojiler vaka çalışmaları ile birlikte veri mahremiyeti açısından incelenir.

Copyright © 2020 Fidele Consulting
Her hakkı saklıdır

Bizi Arayın

+90 212 337 88 78